Dekalog pielęgnacji – czego potrzebują Twoje włosy?

Znasz to uczucie, kiedy stoisz przed półką z kosmetykami w drogerii i czujesz się totalnie zdezorientowana? Koniec z tym. Twoje włosy potrzebują eksperckiej wiedzy. Co robić i czym się kierować gdy chodzi o wybór najlepszych produktów? Przede wszystkim znajdźmy dobrego fryzjera, który zdiagnozuje ewentualne problemu włosów i skóry głowy i zaproponuje odpowiedni szampon i odżywkę.

Czasami tak się zdarza że zakupione kosmetyki nie spełniają naszych oczekiwań i odstawiamy produkt i szukamy nowego. Może to nie kosmetyk jest zły, tylko nasze zastosowanie pozostawia wiele do życzenia.

W jaki sposób powinien przebiegać cały proces mycia i odżywiania naszych włosów? Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik.

 

  1. Pamiętajmy o tum że podczas mycia włosów i głowy nigdy nie wylewamy produktu bezpośrednio na włosy, tylko rozcieramy szampon w dłoniach i dokładnie rozprowadzamy kolistym ruchami.
  2. W przypadku włosów delikatnych mycie powinno być delikatnym masażem głowy i ugniataniem a nie pocieraniem. Kolejnym ważnym czynnikiem jest bardzo dokładnie spłukanie szamponu aby żadna jego ilość nie pozostała na skórze. Nawet niewielka ilość preparatu może powodować obciążenie włosów i brak objętości.
  3. Odżywki nie nakładamy na mokre i ociekające wodą włosy. Wcześniej należy odsączyć nadmiar wody ręcznikiem i niewielką ilość odżywki powoli wmasować we włosy z odpowiednim zadbaniem o ich końcówki. Preparat trzymamy od 3 do 5 minut i dokładnie spłukujemy.

Spłukiwanie produktów do pielęgnacji jest najważniejsza czynnością w całym zabiegu mycia i odżywiania. To ono decyduje, czy nasze włosy będą wyglądać świeżo i zdrowo.

 

Rekomendowane produkty w przypadku pielęgnacji włosów cienkich i delikatnych:

  1. BIOACTIVE HAIR CARE HYDRA
  2. BIOACTIVE HAIR CARE VOLUME-UP