Encyklopedia wiedzy o włosach. Część 2

Jak upinanie włosów wpływa na ich kondycję? Co robić z włosami w nocy? Czego unikać? Na co zwracać uwagę? Marka FARMAGAN przygotowała specjalne kompendium wiedzy na temat włosów. Zmierz się z mitami i faktami. Sprawdź dotychczasową wiedzę.

Noszenie kucyka osłabia włosy?

Twoje włosy lubią zmiany. Jeśli codziennie ściągasz je mocno gumką, mogą zacząć się buntować – nadwyrężają się i mogą się łamać. Możesz nosić wygodny kucyk, ale nie każdego dnia. Pamiętaj, że opcji upięć jest tyle ile włosów ;). Luźny kok? A może supełek z fantazyjnie wypuszczonymi pasmami?

Nie ma znaczenia, co dzieje się z włosami na noc?

To bzdura!  Szczególnie niewskazane jest wiązanie gumką włosów wilgotnych oraz spanie w kucyku. Dokładnie wysusz włosy przed snem. Wilgotne są bardziej narażone na uszkodzenia podczas snu. Zaplatając włosy, nie ściskaj zbyt mocno gumki. Postaw na luźne upięcia. Do zrobienia fryzury na noc używaj grubych frotek. Gumki z metalowymi elementami lub recepturki tylko dodatkowo je wyrywają. Nie zasypiaj z ręcznikiem na głowie.

Czy włosy przyzwyczajają się do szamponu i odżywki?

Czy kupujesz co miesiąc nowe rodzaje szamponów, aby włosy “nie przyzwyczaiły się” do jednego? Po co? To nie działa w ten sposób. Zwracaj jednak uwagę na to, jak wyglądają Twoje włosy. Ich potrzeby zmieniają się wraz z porami roku, zależą też od dynamiki hormonalnej organizmu. Pamiętaj – zwłaszcza, jeśli używasz wielu produktów do stylizacji – aby usunąć zanieczyszczenia i pozwolić twoim włosom na „nowy start”. Regularnie oczyszczaj skórę głowy.

Cykl Fakty i Mity znajdziesz również w naszych mediach społecznościowych: www.facebook.com/farmaganpolska/