FARMAGAN: recepta na wypadające włosy

Poważne problemy zdrowotne, kuracja farmakologiczna, zmiana klimaty i czynniki, na które nie zawsze mamy wpływ decydują o zdrowiu naszych włosów. Jak działać, kiedy zdiagnozujemy problem?

Nie każde „łysienie” można skutecznie powstrzymać. Wypadanie włosów wywołane chemioterapią, radioterapią czy ostrymi zatruciami, łysienie genetyczne i plackowate powstrzymać jest bardzo trudno. Natomiast łysienie spowodowane stresem, ubogą dietą, zajściem w ciąże czy okresowe czyli sezonowe to coś z czym łatwo możemy sobie poradzić. Kluczem jest właściwa pielęgnacja.

Pierwszą deską ratunku jest szampon! Powinien być produktem delikatnie myjącym, pozbawionym SLS czy SLES, popularnych detergentów pomocnych w procesie „mycia”, aczkolwiek szkodliwych dla skóry.

Panaceum mogą okazać się ekstrakty roślinne, takich jak żeń-szeń, łopian czy cynamon lub olejki eteryczne, które odżywią skórę głowy a przede wszystkich poprawią ukrwienie mieszków włosowych. Asystą w kuracji będą ampułki i olejki eteryczne, które działają z dużą mocą i bezpośrednio na miejsce problemu. Aby zagwarantować sobie skuteczność, zaleca się również wykonanie masażu skóry głowy.

1.Staraj się rozprowadzić i wmasować ampułkę, pocierając delikatnie opuszkami po powierzeni głowy i wcierając kuracje głęboko w pory skóry głowy.

2.Kolejnym krokiem jest manualna stymulacja naczyń krwionośnych. Wystarczy docisnąć palce do powierzchni skory głowy i kolistym ruchami wywołać tarcie między skórą głowy a czaszką.

Podsumowując – odpowiednio szybka reakcja a nawet wcześniejsze zapobieganie pomoże nam w dużym stopniu zmniejszyć prawdopodobieństwo przerzedzenia się włosów. Dobrze dobrany i użyty produkt to podstawa w domowej kuracji.