Jak pielęgnować włosy cienkie i delikatne? #VOLUMEUP

Włosy cienkie, słabe, delikatne i pozbawione objętości mają szczególne wymagania. Produkty BIOACTIVE HAIR CARE VOLUME-UP to odpowiedź na ich potrzeby. Wyróżnia je wysoka zawartość hydrolizowanego białka pszenicy. To składnik aktywny, który zawiera bogactwo glutaminy, proliny i cystyny. Wykazuje silne działanie pielęgnujące, dobroczynnie działa na skórę głowy, skutecznie penetruje strukturę włosa, wiążąc wodę na całej długości, efektywnie regeneruje i odbudowuje zniszczone kosmyki,  bardzo dobrze przeciwdziała elektryzowaniu się włosów. Hydrolizowany kopolimer białka pszenicznego działa aktywnie zarówno w produktach przeznaczonych do spłukiwania, jak i w tych na dłużej pozostających na włosach. W pracy nad formułą kosmetyków BIOACTIVE HAIR CARE VOLUME-UP zrezygnowano z SLES (etoksylowany laurylosiarczan sodu) i SLS (laurylosiarczan sodu), które jako środki powierzchniowo-czynne są potencjalnie bardziej agresywne dla włosów i skóry głowy. Zastąpiono je innymi, o tej samej zdolności mycia i spieniania, ale z bezpieczniejszym profilem toksykologicznym.

BIOACTIVE HAIR CARE VOLUME-UP Szampon zawiera hydrolizowane białko pszenicy wpływające na odżywienie, nawilżenie i zwiększenie objętości włosów. Dobroczynne właściwości to również zasługa pantenolu i wyciągu z liści skrzypu polnego. Dzięki delikatnej konsystencji preparat nie obciąża włosów. Stają się lekkie i łatwo się układają.

BIOACTIVE HAIR CARE VOLUME-UP Maska obok hydrolizowane białka pszenicy zawiera również olej z nasion lnu. Zmniejsza również elektryzowanie się włosów. Booster z kolei polecany jest jako dodatek do masek. Działa jak eliksir.

Jednym z produktów, które najczęściej chwalą styliści jest BIOACTIVE HAIR CARE VOLUME-UP Spray. Zawiera roztwór tzw. kompleksu objętościowego, który pochodzi z hydrolizy białek pszenicy. Posiada zdolność kondycjonowania włosów.

Zestaw czterech produktów gwarantuje skuteczność i sprawia, że włosy cienkie i delikatne przestają być problemem. Linia została poddana rygorystycznej kontroli chemicznej, fizycznej i mikrobiologicznej. Wszystkie produkty przeszły testy na poziom niklu, kobaltu, chromu, palladu i rtęci, głównych  metali odpowiedzialnych za reakcje uczuleniowe skóry głowy. Produkty BIOACTIVE HAIR CARE VOLUME-UP są przebadane klinicznie i dermatologicznie.