Jak przygotować się do sylwestra?

Trwałość to pierwsze przykazanie udanej sylwestrowej stylizacji. Styliści Farmagan przygotowali szereg rad, które sprawią, że nie będziesz się martwić o to, czy fryzura wytrzyma do rana.

Trendy w stylizacji włosów na przełom 2017 i 2018 roku to z jednej strony swoboda i naturalność, czyli hollywoodzkie fale lub loki, z drugiej luźne warkocze i plecionki à la boho.

Jeśli wybierzesz loki i wykonujesz je sama, pamiętaj, że po zakręceniu pasma, nie wolno od razu go wypuścić. Bądź cierpliwa i podtrzymaj kosmyk przez chwilę. Możesz też sobie pomóc spinając włosy w rulonik za pomocą lekkiej wsuwki.

Pamiętaj, że luźniejsze loki uzyskasz trzymając lokówkę w pionie, równolegle z włosami – taka swoboda jest w tym sezonie bardzo modna. Jeśli jednak wolisz, aby były ciaśniejsze, wystarczy, że będziesz trzymać lokówkę poziomo.

Jeśli chcesz stworzyć upięcie, ale nie w smak są Ci niesforne paska, spryskaj dłonie lakierem do włosów. Fryzjerzy mówią na to “sticky hands” .

Chcąc utrwalić całą fryzurę, rozpylaj lakier w odległości 20-30 cm od głowy. W przypadku utrwalenia pojedynczych kosmyków, wystarczy lekko przybliżyć go do wybranego pasma włosów.