ENIGMA  

ENIGMA - odszyfrować styl

Szukanie prawidłowości, dekonstrukcja, wyprzedzanie innych – to nasze cechy narodowe. W końcu to Polacy złamali kod niemieckiej maszyny szyfrującej. Kolekcja „Enigma” to hołd oddany matematycznej dokładności i refleksja na temat kryptologii we współczesnej modzie.

W przełomowych dla fryzjerstwa latach 60. zdefiniowano klasykę fryzur, wyznaczono kierunki strzyżeń, które precyzyjnie dopasowane do kształtu twarzy i indywidualnych cech anatomicznych, pozwalają wydobyć naturalne piękno. Ten kanon na stałe wpisał się w codzienność pracy każdego fryzjera.

A gdyby tak odwrócić go do góry nogami? Sprawdzić, co może podlegać dekonstrukcji? Do takiej zabawy marka FARMAGAN zaprosiła najlepszych polskich fryzjerów.

Kolekcja „Enigma” przypomina, że styl to kwestia odwagi w odwracaniu proporcji i szukanie nietypowych połączeń. Klasyczny long bob z koloryzacją w kolorach brązu z czerwonymi panelami czy łagodne odcienie blondu zestawione z dysharmonijnym strzyżeniem to hity sezonu zima 2018/2019 roku.

Fryzjerzy pokazują możliwości stylizacyjne grzywek w różnych odsłonach, stawiają na krótkie boby, naturalne, ciepłe blondy - tak charakterystyczne dla słowiańskiego typu urody. Kolorowe panele to nuta awangardy, która pozwala skuteczniej wydobyć indywidualne cechy każdej klientki. Klasyka jest ponadczasowa, ale ,,zaktualizowaliśmy" ją elementami awangardy. Chcemy w ten sposób pokazać, że najprostsze rozwiązania można przedstawić w niekonwencjonalny sposób – wyjaśniają twórcy kolekcji. Fryzjerzy wykorzystali naturalne struktury włosów, posłużyli się wyraźnym zaznaczeniem koloru.

Przesłanie „Enigmy” doskonale oddają też kolaże zdjęciowe z białymi koszulami w tle. Wszystkie elementy są znane, ale nowe połączenie daje gwarancje zupełnie innego odczytania. A jaki jest Wasz kod mody na ten sezon?

koordynator sesji: Paweł Kamiński
hair: Ewa Demkiewicz, Violetta Franas-Czapnik, Anna Kołtuńska, Andrzej Lesnow, Rafał Matysiak, Anna Podsiadła, Damian Płoński, Sergiusz Szafrański, Maja Szul
photo: Łukasz Dziewic
make-up: Maria Ciernioch
stylist: Maria Kompf
post-produkcja: Aleksandra Stefaniak
models: Konstancja Wysocka, Olga Skwarek, Maria Kompf, Anna (Agencja Claries), Aleksandra Kadler