Kosmetyki na ferie zimowe

Szusowanie na stoku, a może spokojne spacery w górach? Niezależnie od tego co wybierasz, pamiętaj, że zimą Twoje włosy mają szczególne potrzeby. To już ostatni moment, aby dobrze przygotować się do ferii. O czym pamiętać, pakując kosmetyczkę?

Kluczową zasadą jest: odbudowa + nawilżenie + natłuszczanie – podkreśla Anna Sadowska, ekspertka FARMAGAN w zakresie koloryzacji i pielęgnacji.

Podczas codziennej pielęgnacji należy wybierać delikatne szampony o działaniu nawilżającym np. z zawartością kwasu hialuronowego. Doskonale sprawdzi się tutaj seria HYDRA. Jeśli nie chcecie zabierać całej butelki w podróż, zapytajcie stylistę o mini-produkty.

Codzienną pielęgnację podczas ferii zimowych dobrze zakończyć produktem, który zabezpiecza włosy przed utratą wilgoci. Doskonale sprawdzi się tutaj olejek arganowy z linii HS3.

Dobrym uzupełnieniem kaszmirowej keratyny, którą można stosować w domu w ramach wspomnianej wcześniej serii, jest zabieg HS3 w salonie, który odbuduje włosy, zniweluje elektryzowanie oraz działa nawilżająco. Jego efekty utrzymują się nawet przez 12 tygodni.