Męski świat Szymona Niemczyńskiego

This is a man’s world, man’s world – śpiewał James Brown. Powtarzamy jego słowa, spotykając się z Szymonem Niemczyńskim. Zalicza się go do współtwórców polskiej rewolucji fryzjerskiej. W branży działa od 1993 roku. Swoją pasję rozwija w najlepszych akademiach na świecie i chętnie dzieli się wiedzą. Właściciel dwóch salonów fryzjerskich- jednego dla kobiet, drugiego dla mężczyzn. Dziś specjalnie dla Farmagan.pl odpowiedział na kilka pytań w obszarze męskiego świata.

Skąd decyzja na podział salonów na damski i męski?

Spojrzałem w przyszłość, mając też na uwadze to, co było. Kiedyś mężczyźni i kobiety mieli osobne salony. Powróciłem do tego zwyczaju. Kobiety i mężczyźni mają inne potrzeby. Panie potrzebują salonu beauty, w którym będą mogły się zrelaksować i zrobić coś dla siebie. Mężczyźni traktują salony jako miejsce do spotkań, gdzie może porozmawiać o piłce czy samochodach. Uważam, że dzięki podziałowi na dwa salony, moi klienci mogą czuć się swobodnie. Daje im to poczucie intymności. Chciałem, by mój salon nie był kolejnym „Barberem”- poszedłem w kierunku Gentelmanów. Fryzjerstwo męskie,to fryzjerstwo estetyczne. Jesteśmy stylistami tych mężczyzn.

Powiedziałeś kiedyś, że kosmetyki FARMAGAN są wielozadaniowe. Dlaczego?

Ilu klientów, tyle potrzeb. Produkty FARMAGAN  działają wielopłaszczyznowo – są dobre nie tylko dla naszych włosów, ale także i skóry. Poprawiają kondycję, nawilżają i działają przeciwstarzeniowo. Jeden produkt łączy w sobie działanie kilku. Mężczyźni zazwyczaj skupiają się na jednej czynności- gdy myślą o zaroście, nie pamiętają przy okazji o pielęgnacji skóry. Potrzebują więc jednego produktu, który nie wysuszy jej. Używając balsamu do brody marki Farmagan mężczyzna dba równocześnie o skórę twarzy. To zasługa dodatku pantenolu, który ma działanie łagodzące i nawilżające. Ważne jest również, że produkty te nie wymagają wielokrotnej aplikacji.

Co sądzisz o męskiej koloryzacji BIOACTIVE MAN?

Intymna, szybka, nieinwazyjna. Nikt nie widzi zabiegu, wykonywany jest na myjni w bardzo  krótkim czasie, bez całego rytuału farbowania, pędzli. Osiąga się naturalny efekt w klika minut.

Kosmetyk bez którego nie umiesz się obyć to?

Tonic Point. Kontroluje strukturę włosa, nie muszę używać odżywek. Sprawdza się zarówno na włosach prostych (wygładzając je), jak i kręconych (poprawiając ich skręt). Może go używać ojciec i syn o różnych strukturach włosów. To jest kolejny aspekt, który doceniam w tych produktach. Pamiętajcie, że to na ojcach spoczywa edukacja synów- dbania o pielęgnację skóry i zarost.

A co z zabiegami z serii BIOACTIVE HAIR TREATMENT?

Mężczyźni poświęcają teraz więcej czasu na różnego rodzaju usługi, ale równocześnie oczekują więcej. Bardzo częstym problemem panów jest wypadanie włosów. W salonie przekazujemy im, jak ważne jest peelingowanie skóry głowy i używanie różnego rodzaju ampułek. Mężczyzn trzeba uczyć, jak używać poszczególnych produktów – krok po kroku!