Tajemnicza lawenda czy ognista miedź?

Chłodne blondy, jak z kolekcji ICE&COLD, brązy, ale również kolory zdecydowane, odważne, bardzo eleganckie jak np. dusty lavender, czyli przydymiony, jakby ubrudzony fiolet z domieszką chłodnego różu czy ognista rudość to hity tego sezonu.

Dusty lavender jest mieszanką zgaszonego fioletu z elektryzującym różem. Nasada włosa jest najciemniejszym elementem koloru, który cieniowany jest ku końcówką coraz to jaśniejszą mieszanką różu i fioletu. Włosy do tego typu koloryzacji muszą zostać poddane wcześniejszej dekoloryzacji. Kolor utrzymuje się w zależności od używanych produktów od kilku do kilkunastu myć. Plusem jest to, że kiedy się wypłucze można wykonać kolejny szalony odcień, a zależy on wyłącznie od inwencji twórczej fryzjera oraz odwagi klientki/klienta. Na tego rodzaju propozycje mogą sobie pozwolić przede wszystkim niebieskookie kobiety z chłodną cerą. Podkreśli wówczas kolor oczu, a cera zyska młodzieńczy blask i świeżość.

Kolejną propozycją są rudości w każdej odsłonie. Rose gold króluje wszędzie od gadżetów, elektroniki po włosy, jest to chłodny odcień różu z domieszką kropelki ocieplającej miedzi.

Do łask wraca kolor. Jesień i zima to wielki come back- zdecydowanych i intrygujących miedzi.

Kiedy farbujemy włosy starajmy się aby kolor nawet ten który ma wyglądać na jednolity nigdy nim nie był! Naturalny kolor włosów nigdy nie jest jednakowy od nasady aż po końce… Nasada zawsze pozostaje ciemniejsza od końcówek i warto o tym pamiętać.

Sekretem pięknego, trwałego koloru są oczywiście zdrowe włosy. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Każdy włos jest inny i ma inne potrzeby. Profesjonalista powinien sprawdzić jego stan i dobrać odpowiednią, indywidualną pielęgnację do stosowania w warunkach domowych oraz polecić specjalistyczne zabiegi w salonie. To pierwszy, najważniejszy krok, aby uzyskać ciekawy kolor! Włosów warto przygotować nawet kilka tygodni przed planowaną koloryzacją.

 

 

Tekst przygotowała: Anna Sadowska, koordynatorka i szkoleniowiec Akademii Maniewski, specjalista FARMAGAN ds. koloryzacji.