Trzy sposoby na zwiększenie objętości

Cienkie i delikatne – jeśli te przymiotniki najlepiej określają stan Twoich włosów, przychodzimy z pomocą. Styliści FARMAGAN zdradzają sprawdzone sposoby na zwiększenie objętości.

1.Mistrzowskie cięcie

Odpowiednie strzyżenie to najprostszy sposób na zwiększenie objętości. Jeśli myślisz o zmianie, ale trudno Ci podjąć decyzję, sprawdź, co Maciej Maniewski przygotował w ramach kolekcji PRZEKRACZANIE GRANIC i ICE&COLD

2.Koloryzacja w 3D

Właściwie dobrana farba – np. Superlative – potrafi czynić cuda. Przekonaj się, jak działają słoneczne refleksy, z których słyną m.in. styliści marki Maniewski. Przykłady zastosowania tego rodzaju koloryzacji znajdziesz w naszych kolekcjach.

3. Odpowiednie mycie i pielęgnacja

Czasami tak się zdarza, że zakupione kosmetyki nie spełniają naszych oczekiwań i odstawiamy produkt na półkę. Może to nie kosmetyk jest zły, ale to w jaki sposób go stosujemy? Czas obalić mity!

Podczas mycia włosów i skóry głowy nie wylewamy produktu bezpośrednio na włosy, tylko rozcieramy szampon w dłoniach i dokładnie rozprowadzamy kolistym ruchami. W przypadku włosów delikatnych mycie warto połączyć z masażem głowy i ugniataniem. Najlepiej zrezygnować z pocierania. Kolejny ważny czynnik to dokładne spłukanie szamponu, aby żadna ilość nie pozostała na skórze. Niedokładność może spowodować niepotrzebne obciążenie włosów.

Odżywki nie nakładamy na mokre włosy. Wcześniej powinniśmy odsączyć nadmiar wody ręcznikiem. Następnie wystarczy małą ilość odżywki wmasować w długości i końce, a po 3-5 minutach dokładnie spłukać.

Można powiedzieć, że spłukiwanie produktów do pielęgnacji jest najważniejszą czynnością w całym zabiegu mycia i odżywiania włosów. To ono decyduje, czy włosy będą wyglądać świeżo i będą pełne objętości.

 

REKOMENDOWANE PRODUKTY:

  • seria VOLUME-UP to recepta na zdrowie włosów cienkich, słabych, delikatnych. 100% odżywienia i objętości bez obciążania. Produkty tej serii wyróżnia wysoka zawartość hydrolizowanego białka pszenicy. Ten składnik wykazuje silne działanie pielęgnujące, penetruje strukturę włosa, wiążąc wodę na całej długości, efektywnie regeneruje i odbudowuje zniszczone kosmyki, bardzo dobrze przeciwdziała elektryzowaniu się włosów.

 

  • seria HYDRA to recepta na odpowiednie nawilżenie. Serię wyróżnia wysoka zawartość kwasu hialuronowego. To substancja naturalna dla naszego organizmu. Wchodzi w skład płynów ustrojowych, tkanki łącznej oraz jest budulcem naczyń krwionośnych. Doskonale wiąże wodę, dzięki czemu włosy i skóra głowy pozostają odpowiednio nawilżone przez dłuższy czas.