Umyj, ułóż i niech przetrwa – motto męskiej czupryny?

Mężczyźnie do mycia wystarczy jedynie mydło? To bzdura! Wasze włosy potrzebują odżywienia, skóra głowy i twarzy specjalnego traktowania. O czym warto pamiętać? Styliści FARMAGAN przygotowali przewodnik, jak właściwie dbać o włosy.

Od czego zacząć? Ze względu na częste używanie produktów do układania włosów, konieczne jest właściwe zadbanie o skórę głowy.  Zdrowa i dobrze odżywiona to spełnienie marzeń wielu mężczyzn. Ale co jeśli borykają się z problemami łupieżu, łojotoku czy wypadania? W zależności od przypadłości warto wybrać produkty, które oczyszczą skórę lub poprawią krążenie krwi i odżywią mieszki włosowe. Jeśli widzisz, że w ostatnim czasie wypadających włosów pojawia się zdecydowanie więcej, sprawdź serię Action. To produkty, które działają delikatnie, ale bardzo skutecznie.

Mężczyzna i odżywka do włosów to nie zawsze duet idealny. Jeżeli długość włosów nie przekracza 10 cm, z powyższego zestawu można zrezygnować. Niewłaściwie użyte odżywki potrafią obciążyć włosy, a tego nie lubi nikt z nas. Walkę o piękny połysk i miękkość w przypadku krótkiej czupryny warto powierzyć szamponom pielęgnacyjnym. Panowie, którzy noszą dłuższe włosy, zdecydowanie powinni je odżywiać w bardziej złożony sposób. O niezbędną pomoc w dobraniu produktów warto poprosić swojego stylistę – wyjaśnia Daniel Różana, ekspert marki FARMAGAN do spraw pielęgnacji. Mężczyzna, który ma problem ze skórą głowy lub wątpliwości, jakie ampułki, preparaty powinien wybrać, może potraktować swojego fryzjera, jak „przyjaciela pierwszej pomocy”. Wiedza trychologiczna to jeden z priorytetów stylistów FARMAGAN.

Dobry szampon to taki, który dokładnie umyje oraz odżywi włosy, ale nie podrażni skóry i nie uczuli nas w żaden sposób. Warto zwraciać uwagę na etykiety i eliminować produkty zawierające detergenty, jak SLS czy SLES. Brak parabenow i metali wywołujących reakcje alergiczne to równie ważny element codziennej pielęgnacji.

 

NASZE RADY:

Jeśli jest ciepło, a Ty nosisz wysoko postawione włosy i chcesz, aby fryzura utrzymała się przez cały dzień, użyj pasty i mocnego lakieru, które usztywnią całość.

Zimą, kiedy często zakładamy czapkę lub np. kask, idealnie sprawdzą się preparaty bardziej elastyczne, jak np. guma z linii POINT BARBER/POINT HAIR czy delikatny lakier FIXTON. Elastyczne utrwalenie pozwala zmierzwić i ułożyć włosy na nowo.

Szukasz produktów związanych z typowo męską pielęgnacją? Sprawdź, jak działają linie POINT HAIR I POINT BARBER. Pozwalają na skuteczną pielęgnację i gwarantują stylizację w mniej niż 60 sekund.