Włosy w nocy: wiązać, upinać?

Suszyć włosy na noc, iść spać z mokrymi czy związywać – tego typu pytania bardzo często padają w naszych salonach. – Chodzenie spać z rozpuszczonymi i mokrymi włosami niestety negatywnie wpływa na ich kondycję. Narażone są na przygniatanie, plątanie, a przede wszystkim łamanie – wylicza Krystian Samborek, z warszawskiego salonu Maniewski. Co radzi?

  1. Trochę luzu

Jeżeli zależy Ci na dobrej kondycji włosów, najlepszym sposobem jest związywanie ich na noc w lekki kuc lub bardzo luźny warkocz. Najlepiej używać miękkich gumek bez dodatkowych metalowych ozdób.

  1. Odpowiednia pielęgnacja

Krem na noc to w wielu łazienkach już standard. Czy włosy również wymagają odpowiedniej pielęgnacji? Tak! Ale wszystko należy robić z głową. Wybierajcie produkty profesjonalne, które nie zawierają SLES i SLS, parabenów oraz sztucznych barwników.

  1. Zakręcony sennik

Włosy kręcone – są na ogół suche – zwłaszcza nocą potrzebują więc szczególnej opieki.  Aby  podkreślić ich skręt, należy używać produktów mocno nawilżających. Hydrolizowany kolagen, który jest składnikiem produktów linii X-CURLY, wpływa korzystnie na sprężystość włosa, nie obciążając go. Utrzymuje skręt, eliminuje puszenie się oraz odbija włosy od nasady.

  1. Szczególna wrażliwość

Włosy uwrażliwione po zabiegach chemicznych również wymagają troski. Zdarza się, że pod wpływem zabiegów rozjaśniających są bardzo suche, puszą się i stają się matowe. Produktami, które mogą pomóc w tej sytuacji są kosmetyki z linii HYDRA. Zawierają kwas hialuronowy. Substancja wnika w strukturę włosa, powodując głębokie nawilżenie, odżywianie, nawodnienie.

 

NASZA RADA: w obu przypadkach myjemy włosy szamponem dwa razy, odsączamy ręcznikiem, następnie łączymy booster (produkt wzmacniający działanie) z maską, po czym obfitą ilość produktu nakładamy na włosy od połowy długości po same końce. Mieszankę najlepiej zostawić na włosach na całą noc pod czepkiem, po czym rano spłukać preparat i wysuszyć włosy.