Dobry fryzjer pełni rolę doradcy, można się nawet pokusić o stwierdzenie, że jest terapeutą. Zaufanie opierające się na relacji klient-fryzjer buduje lojalność, która przekłada się na kolejne wizyty…

O relacjach opartych na zaufaniu i empatii traktuje kolejny odcinek Macieja Maniewskigo na kanale YouTube.

Na fotelu zasiadła Ilona fryzjerka, która nie mogła wybrać lepiej – wygrała konkurs i w pełnym zaufaniu do Macieja oddała się w jego ręce.

Maciej zaproponował Ilonie grzywkę, efektowną i delikatnie opadającą na czoło. Odpowiednio ścięta grzywka optycznie zwiększyła objętość włosów i pomogła wymodelować idealny kształt fryzury. Wykorzystanie techniki zróżnicowania długości pasm, którą zastosował Maciej Maniewski sprawiło, że włosy po metamorfozie ułożyły się wręcz idealnie.

Łamliwe, szorstkie w dotyku, suche, niesforne włosy Ilony nie ułatwiały codziennych zabiegów stylizacyjnych. Nawet podczas delikatnego szczotkowania, słabe końcówki wykruszały się. Również modelowanie było dla Ilony problematyczne, jeszcze bardziej nasilała się ich łamliwość. W efekcie, tak trudne do ujarzmienia włosy stały sporym problemem.

Zniszczone i suche włosy zostały poddane zabiegowi z serii REPAIR, który zdecydowanie poprawił ich kondycję. REPAIR wyróżnia wysoka zawartość pantenolu. Dzięki niskocząsteczkowej budowie pantenol posiada duże powinowactwo do keratyny – podstawowego białka budującego skórę, włosy i paznokcie. Jest substancją hydrofilową, więc łatwo wiąże wodę.

Uzupełnieniem zabiegu pielęgnacyjnego było użycie nabłyszczacza ARGAN GREASE, charakteryzującego się ultralekką formułą, który nadał włosom Ilony intensywny połysk bez obciążania ich.

Kosmetyki w odcinku:

Recommended Posts