Skip to content
Kręcone włosy – fryzury, które działają! Metamorfoza włosów kręconych + Porady – Maciej Maniewski na YouTube
Kręcone włosy – fryzury, które działają! Metamorfoza włosów kręconych + Porady - Maciej Maniewski na YouTube

Paula CURLY Kucharska to pełna pozytywnej energii pasjonatka muzyki, wokalistka. Jej wyrazisty wizerunek sceniczny stanowi burza loków luźno opadająca na ramiona. Maciej Maniewski w kolejnym odcinku, na swoim kanale, proponuje pięć propozycji fryzur, które poprzez odpowiednie cięcie i zastosowanie preparatów z serii X-Curly dodały włosom kręconym Pauli dodatkowej pikanterii i większej energii.

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów kręconych?

Jakich kosmetyków używać i co zrobić, aby okiełznać niesforne loki?

Fale i loki są włosami suchymi z natury – przez to ciężko znoszą mycie agresywnymi szamponami. Są bardzo wymagające. Potrzebują podkreślenia i nawilżenia.

Do włosów wymagającej specjalnej pielęgnacji najlepiej sprawdzi się X-CURLY – szampon dyscyplinujący, który dzięki zawartości hydrolizowanego kolagenu wpływa na odżywianie cebulek włosa, stymulując je do wzrostu. Przyspiesza również syntezę białek. Skutecznie aktywizuje podziały komórek, poprawiając barierę lipidową naskórka.

Jeśli masz loki lub fale nigdy pod żadnym pozorem nie rezygnuj po zastosowaniu szamponu z aplikacji maski. W przypadku włosów Pauli CURLY Kucharskiej idealnie sprawdziła się maska dyscyplinująca X-Curly, która dzięki zawartości hydrolizowanego kolagenu, masła shea, oleju z awokado i witaminy E zlikwidowała efekt puszenia. Loki stały się zwarte i efektowne.

Kręcone włosy łatwo się plączą, dlatego jeśli ich odpowiednio nie zabezpieczymy, musimy liczyć się z tym, że podczas rozczesywania wyrwiemy sobie zdrowe pasma.

Jeżeli chcemy, aby delikatny skręt lub loki byłe naprawdę efektowne, to na umyte i wysuszone włosy warto nałożyć kosmetyk o ultralekkiej formule jakim jest nabłyszczacz z olejkiem arganowym – Argan Grease.

Codzienna praktyka z zestawem Curly sprawi, że z czasem włosy będą kręcić się ładniej – one, tak jak każda posiadaczka włosów kręconych muszą również tego skrętu się nauczyć, zwłaszcza jeśli do tej pory traktowano je bez dodatkowego wsparcia pielęgnacyjnego.

Kosmetyki w odcinku: