Skip to content
Peeling – przyjaciel Twoich włosów
Peeling – przyjaciel Twoich włosów

Do twarzy, do ciała, ale do skóry głowy? Ten rodzaj peelingu wciąż dla wielu z nas jest niespodzianką. W jaki sposób działa? Dlaczego warto z niego skorzystać? Skorzystaj z rad ekspertów FARMAGAN. 

Podstawowa rola peelingu to oczywiście oczyszczenie – z nadmiaru kosmetyków czy zanieczyszczeń, na które jesteśmy narażeni każdego dnia. To jednak dopiero początek zalet.

Ten rodzaj kosmetyku razem ze skórą otwiera ujścia mieszków włosowych. Ukrwienie jest nie tylko poprawione, a włosy stymulowane do wzrostu, ale reguluje się również wydzielanie sebum. Dodatkowa zaleta to uniesienie włosów u nasady. 

Wokół tego rodzaju kosmetyków pojawiło się wiele mitów. Do najbardziej popularnych należą te, że peeling pozostawia drobinki lub może wzmocnić łupież. Czas się z nimi rozprawić. Właściwie wprowadzony kosmetyk i wypłukany na pewno nie spowoduje takiego efektu.

Jak często stosować peeling? Wystarczy raz w tygodniu, przed myciem głowy. To doskonałe przygotowanie skóry głowy do dalszej kuracji pielęgnacyjnej.Photo by Tim Mossholder from Pexels