To było niezwykle efektowne widowisko, z fryzjerstwem na najwyższym poziomie w roli głównej. W wypełnionej do ostatniego miejsca hali Festiwalu Hair Fair w Katowicach odbył się pokaz „Pure elegance – jedno cięcie i dwie jakości”. Maciej Maniewski do współtworzenia pokazu na scenie głównej zaprosił wybitnych w swoim doświadczeniu fryzjerskim fachowców: Sebastiana Curyło oraz Daniela Różana.

W zaprojektowanych stylizacjach panowała różnorodność. Na scenie rządziła klasyka, jak i najbardziej ekstrawaganckie cięcia, w których królowała delikatna miękkość przechodząca w strefę objętości. Każdy projekt został stworzony poprzez zasób ciekawych inspiracji utrzymanych w fantazyjnym zestawieniu kolorystycznym z zachowaniem indywidualnego charakteru wizerunku modelek biorących udział w pokazie.

Jednolite kolorystycznie fryzury to już przeżytek. Styliści postawili na wielowymiarowość i przenikające się tony, które wspólnie stworzyły niesamowity efekt, dzięki któremu włosy nabrały objętości i wyjątkowej głębi.

Odpowiednie strzyżenie oraz kosmetyki do pielęgnacji FARMAGAN sprawiły, że włosy modelek zyskały olśniewający wygląd.

Spektakularne cięcie to przede wszystkim strzyżenie na chłopczycę urozmaicone asymetryczną grzywką, która dodała kobiecości. Styliści tak obcięte włosy zaprezentowali w trzech wersjach: wiatrem czesanej, delikatnej niby od niechcenia zwichrzonej i klasycznej ułożonej z zastosowaniem specjalistycznych kosmetyków FARMAGAN przeznaczonych do profesjonalnej stylizacji.

Uzupełnieniem strzyżenia scenicznego była stylizacja zaprojektowana specjalnie pod ten pokaz przez Annę Curyło-Nowak. Ubrania charakteryzował szyk, połączony z naturalnym luzem i przełamaniem powagi z luźniejszym stylem. Odwaga, kontrast i eklektyzm to trzy słowa opisujące damskie sylwetki, które publiczność mogła podziwiać tego dnia podczas pokazu.

W dzisiejszych czasach pokaz fryzjerski nie jest już tylko prezentacją efektu finalnego, to przede wszystkim spektakularne widowisko. Takim bez wątpienia był występ „Pure elegance – jedno strzyżenie i dwie jakości” w wykonaniu Macieja Maniewskiego, Sebastiana Curyło i Daniela Różana. Ten rodzaj rozrywki połączony z dawką edukacji miał wiele wspólnego ze sztuką, przeznaczoną dla wysublimowanej grupy odbiorców jaką była publiczność festiwalu w Katowicach.

Dziękujemy wizażystom MaqPro Polska za wykonanie makijażu scenicznego, który został dopasowany do stylizacji, a także był spójny z tematyką tego wyjątkowego pokazu scenicznego.

Recommended Posts