Skip to content
Włosowa misja ratunkowa
Włosowa misja ratunkowa
Włosowa misja ratunkowa. Jak pomóc osłabionym włosom?
Suche, rozdwajające się, łamliwe i zniszczone. Jeśli któreś z tych określeń pasuje do Twoich włosów, czas ruszyć z pomocą. Maciej Maniewski ogłasza akcję regenerację. Gościem w kolejnym odcinku jego programu jest Zusje. Jej włosy są mocno zmęczone eksperymentami. Jak je uratować? Podpowiemy, czego unikać i jak prawidłowo dobierać zabiegi kosmetyczne do struktury włosów słowiańskich.

Odpowiednie strzyżenie, a regeneracja

Sposobem na skuteczną regenerację jest dwuetapowe cięcie. Dlaczego odpowiednia linia jest tak ważna również podczas zapuszczania? Jak radzić sobie z pokruszonymi włosami? Maciej daje uniwersalne rady, co robić, jeśli Twoje włosy charakteryzują się kruchością i łamliwością. Dowiesz się też, jak sprawdzić elastyczność na mokrych włosach.

Olejowanie

Przypomnimy, dlaczego ten zabieg jest tak ważny. Olej ani nie nawilża, ani nie wysusza. Chroni włosy przed utratą wilgoci, a przez częściowe wnikanie w strukturę włosa, poprawia jego kondycję. O czym pamiętać, stosując taki rodzaj pielęgnacji? Otrzymacie praktyczne wskazówki. Kluczem okaże się porowatość włosów. Dowiecie się, jak domową metodą sprawdzić, jaki typ reprezentujecie i jakie wnioski mogą z tego płynąć dla domowej pielęgnacji. Czasem wystarczy metoda olejowania na suchych włosach, innym razem można spróbować całonocnych eksperymentów.

BIOACTIVE HS3 REWITALIZUJĄCE SERUM ARGANOWE DO WŁOSÓW 100ML

143,00 zł

Kaszmirowa keratyna

Kaszmir nazywany jest płynnym złotem. Doskonale odbudowuje i nawilża. W połączeniu z keratyną daje wygładzenie i połysk. Jak wyglądają trzy kroki do zdrowia i piękna włosów? Sprawdź, jak działają naturalne składniki kuracji Kaszmirową Keratyną BIOACTIVE NATURALIS, która jest dostępna w salonach FARMAGAN. To usługa, która daje zniszczonym włosom drugie życie i efekt modelowania utrzymujący się nawet do trzech tygodni.

Mistrz Maniewski podpowie również, jak stymulować porost nowych, zdrowych włosów. Wykona wzorcowy masaż skóry głowy i udzieli cennych wskazówek dotyczących tego, jak często robić sobie wcierki, jakie składniki powinny zawierać.

Dodatkowe wzmocnienie włosów

Wśród polecanych produktów znalazły się AMPUŁKI ACTION z linii BIOACTIVE HAIR TREATMENT. Wyróżnia je zawartość witamin i olejków roślinnych, regulujących cykl fizjologiczny, wzmacniających włosy i zapobiegających wypadaniu. Mają właściwości oczyszczające i przeciwzapalne. Wspomagają regenerację oraz metabolizm, co zauważalnie

wpływa na moc cebulek i neutralizuje wypadanie. Dodatkowo są wygodne w aplikacji – można stopniowo, równomiernie pokryć całą skórę głowy płynem. Jest też specjalny dozownik z dyfuzorem, który ułatwia aplikacje.

ACTION WZMACNIAJĄCE AMPUŁKI DO WŁOSÓW 10X7.5ML

216,00 zł

W przypadku zniszczonych włosów kluczowa jest też odpowiednia termoochrona. Z pomocą przychodzi BIOACTIVE STYLING ARGAN GREASE. Ultralekka formuła z olejkiem arganowym głęboko odżywia włosy, poprawiając ich blask. Dzięki wysokim właściwościom filmogenicznym preparat pokrywa i skutecznie chroni włosy przed ciepłem prostownicy lub suszarki. Płaska szczotka może zawsze pomóc w odpowiedniej stylizacji.

BIOACTIVE STYLING ARGAN GREASE ULTRALEKKI NABŁYSZCZACZ Z OLEJKIEM ARGANOWYM 200ML

103,00 zł