Skip to content
Włosy do ramion – komu pasują i o czym pamiętać
Włosy do ramion - komu pasują i o czym pamiętać

Wyzwanie: Włosy do ramion

Chcesz coś zmienić? Zacznij od głowy. Włosy do ramion to fryzura bardzo chętnie wybierana przez gwiazdy kina i muzyki, a także instagramowe it-girls. Ta propozycja łączy efektowność i funkcjonalność. Z odcinka dowiecie się, o czym pamiętać, wybierając taką długość. Gościem Macieja Maniewskiego będzie Ola Zdziech.

Uczesanie a proporcje

Proste włosy do ramion z przedziałkiem na środku sprawdzą się u posiadaczek owalnych twarzy. Taki uczesanie złagodzi „kanciaste” rysy i szeroką żuchwę. Proste kosmyki po obu stronach twarzy będą zakrywać, co trzeba. Jeśli masz twarz okrągłą, przedziałek po prawej lub po lewej stronie optycznie ją wyszczupli. Asymetria sprawi, że twarz będzie wyglądała na bardziej pociągłą. Charakterystyczny dla linii do ramion jest również brak cieniowania. Proste, klasyczne cięcie zwiększy objętość i wpłynie korzystnie na poczucie jakości włosów.

Zmiana jest kobietą

Polki chodzą do fryzjera trzy razy częściej niż do kosmetyczki. Chcą o siebie zadbać, ale równie często poprawić sobie nastrój. Fryzura kojarzy się ze zmianą. Decydując się więc na eksperymenty związane z włosami – rodzajem uczesania, długością, koloryzacją – koniecznie oddaj się w ręce profesjonalisty. Dlaczego? Idealna fryzura to wypadkowa różnych zmiennych.

Baby hair

Baby hair to nowe włosy, które zaczęły rosnąć na głowie. Są cienkie, krótkie i odstają od reszty. Z czasem jednak stają się dłuższe i grubsze i mogą powiększać objętość fryzury. O baby hair warto dbać. Dzięki nim fryzura wygląda lepiej poprzez uniesienie włosów od nasady. Jak sobie z nimi poradzić i ujarzmić to, co niesforne? Skorzystaj z rad Macieja Maniewskiego.

Styl to metoda

Metody koloryzacji mają bezpośredni związek z rodzajem zastosowanego cięcia. Świat fryzjerstwa ciągle zaskakuje nowymi, kreatywnymi technikami farbowania. Uznanie zdobywa umiejętność zmiany koloru przy jednoczesnym nadaniu fryzurze głębi i naturalnego charakteru. Dlatego w salonach

FARMAGAN tak chętnie stosuje się metodę grubszych lub cieńszych refleksów, które zapewniają maksymalne rozświetlenie włosów.

Produkty użyte w odcinku

W przypadku włosów cienkich i delikatnych doskonale sprawdzają się odżywki w sprayu. Tym razem Maciej Maniewski zdecydował się na użycie odżywki z linii VOLUME-UP. Zawiera ona roztwór tzw. kompleksu objętościowego, który pochodzi z hydrolizy białek pszenicy. Co to oznacza dla naszych włosów? Odżywienie, nawilżenie i zwiększenie objętości bez ryzyka obciążenia włosów.

VOLUME-UP ODŻYWKA W SPRAYU NADAJĄCA OBJĘTOŚĆ 150ML

96,00 zł

O odpowiednią stylizację zadba suchy spray teksturyzujący o mocnym utrwaleniu. Nie obciąża i nie skleja włosów, dzięki czemu zapewnia naturalny efekt oraz chroni przed wilgocią. Ten produkt wzbogacono o skrobię ryżową o właściwościach teksturyzujących i łagodzących, która jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry oraz nie zawiera żadnych alergenów.

BIOACTIVE STYLING TEXTURIZING HAIR SPRAY SUCHY SPRAY TEKSTURYZUJĄCY 200ML

103,00 zł