Skip to content
Lato za oknem i w łazience
Lato za oknem i w łazience

Wakacje to zawsze wyzwanie. Z jednej strony lato to fantastyczny czas Twoich włosów. Rosną szybciej. W ciągu dnia około 0,35 mm. Motywuje je promieniowanie słoneczne. Nie zawsze działa jednak tak dobroczynnie. Włosy trzeba przed nim również chronić. W przeciwnym razie staną się przesuszone, łamliwe, wypłowiałe z koloru i osłabione. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was kosmetyczny poradnik na pogodę i niepogodę.

Woda to życie

Woda jest dla naszych włosów kluczowa. Dostarczamy ją na różne sposoby. Włosy pochłaniają ją nie tylko w czasie kąpieli, ale również z powietrza. Kosmyki są w stanie wsiąknąć wilgoć o masie 30% tego, ile same ważą. Im bardziej zniszczone włosy, tym większe ich potrzeby. Odchylone łuski mają największy apetyt i wymagają odpowiednich kosmetyków. Doskonale sprawdzi się np. seria BIOACTIVE HYDRA marki FARMAGAN, zawierająca kwas hialuronowy. 

Ostrożność w blasku słońca

Promienie UV niszczą nie tylko wiązania białkowe, ale również aminokwasy białek, czyli budulca włosów. Ich szkodliwe działanie wzmacnia woda, ponieważ jej krople działają jak soczewki i skupiają promieniowanie, ryzyko może być jeszcze większe. Tutaj z pomocą przychodzi linia BIOACTIVE SUN&Fitness. Jej produkty są bogate w składniki silnie nawilżające, takie jak pantenol. Do tego dochodzi wyciąg z siemienia lnianego, który ma bardzo wysoką zwartość tłuszczy Omega-3, witamin i soli mineralnych. Włosy i skóra stają się jedwabiście gładkie i lśniące, kosmyki nie plączą się i zmniejsza się ich skłonność do przetłuszczania. Inozytol zawarty w szamponie BIOACTIVE SUN&Fitness reguluje procesy wydzielania się sebum, równocześnie poprawiając elastyczność i nawilżenie skóry.

Wodoodporny olejek w sprayu wzbogacono o filtr przeciwsłoneczny SPF 15. Chroni przed promieniowaniem UVB i UVA oraz działaniem soli i chloru. Zapewnia miękkość i elastyczność, silnie nawilżając oraz regenerując skórę i włosy – to zasługa wyselekcjonowanych olejków z jojoby i otrębów ryżowych oraz witaminy E. Pamiętaj, aby chronić włosy, zakładając kapelusz lub chustkę.

Deszczowe lato

Na razie lato nas nie rozpieszcza. Najmodniejszym akcesorium początku lata stał się parasol. Wilgotne powietrze nie działa dobrze na nasze włosy. Podczas deszczowych dni doskonale sprawdzi się olejek arganowy z serii BIOACTIVE Naturalis. Wcierasz go tylko w końcówki — najlepiej wilgotne, osuszone ręcznikiem. Nie nakładaj kosmetyku na całej długości, bo włosy będą wyglądały na niepotrzebnie przeciążone.